Prawnik w Departamencie Prawnym-Noble Securities S.A.

  • Data dodania:Sierpień 12, 2019
  • Można aplikować do: Sierpień 24, 2019
  • Wyświetleń: 15
0 Aplikacji
  • Rodzaj umowy Pełny etat
Warszawa, Polska
Treść ogłoszenia

Wymagania:

  • ukończone studia prawnicze (praca magisterska z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, finansowego lub handlowego),

  • mile widziane ukończenie aplikacji adwokackiej lub radcowskiej,

  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa, w szczególności instytucji prawa cywilnego i prawa spółek, a także stanowisk KNF z zakresu funkcjonowania firm inwestycyjnych,

  • bardzo dobra znajomość regulacji prawnych z zakresu rynku kapitałowego dotyczących emisji i obrotu instrumentami finansowymi, w tym praw i obowiązków emitentów oraz posiadaczy instrumentów finansowych dopuszczonych do obrotu zorganizowanego, jak również świadczenia przez firmy inwestycyjne usługi oferowania instrumentów finansowych,

  • wskazana znajomość regulacji i zagadnień z obszaru MiFID II,

  • samodzielność, dokładność i sumienność,

  • probiznesowe podejście do zagadnień z uwzględnieniem zasad compliance,

  • odpowiedzialność i zaangażowanie w powierzone obowiązki,

  • umiejętność analitycznego myślenia,

  • umiejętność pracy w zespole,

  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,

  • doświadczenie w pracy instytucji finansowej lub kancelarii prawnej  będzie dodatkowym atutem.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie książki procedur domu maklerskiego,

  • prowadzenie korespondencji z sądami, organami administracyjnymi, urzędami i instytucjami,

  • monitorowanie zmian przepisów prawa i przygotowywanie informacji wewnętrznej dotyczącej zmian legislacyjnych odnoszących się do rynku kapitałowego,

  • opiniowanie dokumentacji klientów, w tym zagranicznych, w szczególności z zakresu spadków, oraz zabezpieczenia wierzytelności,

  • analiza projektów aktów prawnych pod kątem ich wpływu na działalność domu maklerskiego,

  • sporządzanie i zmiana regulacji wewnętrznych w związku ze zmianami przepisów prawa i potrzebami domu maklerskiego,

  • prawna analiza możliwości przeprowadzenia przez dom maklerski projektu, w tym z obszaru corporate finance,

  • przygotowywanie umów z potencjalnymi klientami o świadczenie usług przez dom maklerski,

  • przygotowywanie dokumentacji na potrzeby projektów realizowanych przez dom maklerski, w tym z obszaru corporate finance (np. wybranych części dokumentów ofertowych, zgód korporacyjnych, wniosków i notyfikacji wymaganych przepisami prawa),

  • opiniowanie materiałów reklamowych związanych z ofertami instrumentów finansowych lub innymi usługami świadczonymi przez dom maklerski,

  • przygotowywanie i opiniowanie uchwał organów emitenta dotyczących emisji instrumentów finansowych,

  • przygotowywanie wewnętrznych regulacji i zgód związanych z pracą departamentu.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • zdobycie cennego doświadczenia,

  • pakiet socjalny w tym prywatną opiekę medyczną z możliwością objęcia opieką medyczną członków rodziny oraz kartę Multisport Benefit System.